2019 taekwonda poomse şampiyonası

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2019 Yılı Faaliyet Programında yer alan Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası 13-17 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

WT LİSANS ZORUNLULUĞU

WT Lisansı olmayan sporcuların müsabakalara katılmasına ve WT Lisansı olmayan antrenörlerin müsabakalarda sporcuların arkasına çıkmalarına izin verilmeyecektir. WT Lisansı için gereken belgelerin kargo ile federasyonumuza ulaştırılması için son tarih; 7 Mart 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadardır.

Dünya Taekwondo Federasyonunun (WT) aldığı kararla 2018 yılı itibariyle tüm uluslararası ve ulusal şampiyona ile turnuvalarda WT Lisans zorunluluğu getirilmişti.

Bu doğrultuda 2019 yılında düzenlenecek Türkiye Şampiyonaları ve tüm uluslararası şampiyona ve turnuvalarda kullanılacak WT Lisansları için vizeleme ve yeni lisans çıkarma süreci başlamıştır.

WT LİSANS ÜCRETLERİ VE SÜRESİ

2019 yılında sadece Türkiye Şampiyonalarına katılacak olan sporcu ve antrenörler ile 2019 yılı antrenör vizesi yaptıracakların vize veya yeni lisans ücreti olarak 10 Euro, uluslararası şampiyona ve turnuvalara katılacak sporcu ve antrenörlerin vize veya yeni lisans ücreti olarak 30 Euro ödemeleri gerekmektedir.

Ödemeler, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun

Garanti Bankası Ankara Anafartalar Caddesi Şubesi
TR52 0006 2000 7110 0009 0853 24 IBAN Nolu Euro hesabına yapılacaktır.

Yeni çıkacak ve vizesi yapılacak WT Lisansları 31.12.2019 tarihine kadar geçerli olacaktır.

– 10 Euro vererek Ulusal WT Lisansı çıkartan antrenör veya sporcular, daha sonra uluslararası bir müsabakaya katılmak istediklerinde 20 Euro fark yatırarak ve dekontunu federasyonumuza göndererek lisanslarını Uluslararası hale çevirebilirler.

– Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılacak olan 2008 ve daha küçük doğumlu sporcular için WT Lisans zorunluluğu yoktur. 2007 doğumlu sporculardan ise sadece Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına ve Poomsae Türkiye Şampiyonasına katılacak olanların WT Lisansı çıkartmaları gerekmektedir.

DAHA ÖNCE WT LİSANSI OLAN VE VİZE YAPTIRACAK SPORCU İLE ANTRENÖRLER

2018 yılı veya daha önce WT Lisansı çıkartan ve 2019 yılı için vize yaptıracak sporcu ve antrenörlerin sadece ödeme yaptıklarına dair dekontlarını Federasyonumuza ulaştırmaları yeterli olacaktır. Ayrıca fotoğraf ve kimlik fotokopisi göndermelerine gerek yoktur.

Dekontun açıklama kısmına vizesi yapılacak kişinin Adı-Soyadı ve (TUR-) ile başlayan WT Lisans numarasının yazılması gereklidir.

– Sporcu ve antrenörlerimizin (TUR-) ile başlayan WT Lisans numaraları Federasyonumuz sicil sisteminde görünmektedir.

– Dekontların bir kopyasının gönderen tarafından muhafaza edilmesi gerekmektedir.

İLK KEZ WT LİSANS ÇIKARTACAK SPORCU VE ANTRENÖRLERDEN İSTENEN BELGELER

Federasyona gönderilecek belgeler;

– Dekontun aslı, (Açıklama kısmına Ad-Soyad yazılacak)
– Bir fotoğraf,
– Kimlik fotokopisi,
– Kişisel mail adresi (Herkes için ayrı mail adresi olacaktır. Aksi takdirde sistem lisansın kaydına müsaade etmeyecektir. )
– Dekontların bir kopyasının gönderen tarafından muhafaza edilmesi gerekmektedir.

EVRAK GÖNDERİM SÜRELERİ

İstenilen belgeler; Uluslararası Faaliyetler için online kayıtlarının sona erme tarihinden en az 10 gün önce, Türkiye Şampiyonaları için ise online kayıtların sona erme tarihinden en az 5 gün önce, Federasyona gönderilmelidir. Belgelerin gecikmesi veya eksik olması durumunda oluşabilecek aksaklıklardan Federasyonumuz sorumlu değildir. Evrakların tek tek değil, kulüp tarafından toplu olarak gönderilmesi gerekmektedir.

– Faks, mail veya whatsaap üzerinden gönderilecek dekont ve diğer evraklar kabul edilmeyecektir.

kaynak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Don`t copy text!