Sabah sporu hangi saatlerde yapılmalı?

Sabah sporu hangi saatlerde yapılmalı?

Sabah yedide günü başlıyorsanız Eğer Bir sabah uyandığımda stres hormonu bağışıklık sistemini baskılayan kortizol hormonu en yüksek seviyededir ve bütün vücudun toparlanması açılması için 30 dakikalık bir süreç gerekebilir.

bu süreci geçtikten sonra kişi rahatlıkla egzersiz yapabilir ama Spor yapmak kişiye özel bir program olmalı ve spor programı kişinin hayatını alışkanlıklarına yaşam düzenini uyuma saatlerine göre belirlenmelidir.

Eğer kişi gece 2’de 3’de yatış hayatına Yani uyku hayatına geçiyorsa uyku düzeni geçiyorsa Sabah altıda 7 spor yapması Onun için çok zor olabilir hatta faydadan ziyade zarar olabilir, kişinin yaşam tarzı ve alışkanlıkları spor saatini belirleyecektir.

Eğer Düzenli bir hayatı varsa 10.30 11 12 lerde yatıp sabah 7’de kalkıp yedi buçukta sporun yapıp 9 da işbaşı yapabiliyorsa kişi sabah sporu Onun için mükemmeldir, Ama keşke beşte kalkıp altıda Yolları düşüyorsa sabah hiç vakti Yoksa akşam yemekten önce bir meyve yiyip spor yapıp Sonra akşam yemeğini yiyebilir her akşam yemeğini erken yiyorsa 7 gibi 8 buçuk gibi bir bir buçuk saat sonra 2 saat sonra rahatlıkla 30 dakikalık bir şunu yapabilir.

Bu onun için İyi olacaktır sporun mantı kalori harcamak olduğuna göre bunun sabah ya da akşam yapılmasının çok da takılmamak gerekir Çünkü şehir yaşantısında hareketsiz bir yaşam sabah ya da akşam yapmaya göre çok daha önem içermektedir.

Sabah sporu için nasıl ısınmalıyız?

Spora başlamadan önce günlük olarak ne nabzınızı kontrol edebilirsiniz Eğer bir nabız bandı kullanmıyorsanız işaret ve orta parmağınızı tam atar adamlarımızın bulunduğu yere yerleştirerek saatiniz de bakarak 10 saniye Sayın Örneğin 15 bulduysanız bunu 6 ile çarparak 90 olduğunu bulabilirsiniz 90 sabah için dinlenik nabız için aslında birazcık yüksektir.

Bu setin sporsuz kondisyonsuz olduğunuz anlamına gelir egzersiz yaptıkça kalp ve ciğer kapasiteniz büyüdükçe dinlenik nabız düşmeye başlayacaktır eğer sabah spor olarak yürüyüş yapacaksınız birazcık bacak arkası kasları esnetmek sizin için yeterli olur yürüyüşe hafif Tempo ile başlamak Vücudunuzun için kendinize bir süre tanımak gereklidir. Ama sadece sabah sporunda yürüyüş yerine birazcık da kilo vermeye başlamış sakın özellikle sıkılaşmak için ağırlık egzersiz programı da eklemek gerekir.

What time should morning sports be performed?

If you start at seven in the morning If I wake up in the morning, the hormone cortisol, which suppresses the stress hormone immune system, is at its highest level, and a 30-minute process may be required to recover the whole body.

After this process, the person can exercise easily, but sports should be a personalized program and the sports program should be determined according to the habits of one’s life and the life order of the person.

If the person goes to sleep in the night 2 to 3 if he goes to sleep life If the sleep pattern passes 7 in the morning to do 7 sports It may be too difficult for him or even harm may be damage, the person’s lifestyle and habits will determine the sports watch.

If you have a regular life 10.30 11 12s to lie down in the morning at 7:30 and do sports at 9 o’clock doing the morning sports It is perfect for him, But if he walks at six In the morning if the roads are falling Or eat a fruit before eating in the evening and then do sports you can eat dinner every evening if you eat early, 8 and a half an hour and a half like 7 and 7 hours after a 30-minute comfort can do this easily.

It would be good for him to say that the ravioli of sport is to spend calories, so it is necessary not to be stuck in the morning or evening because a still life in the city life is much more important than doing it in the morning or evening.

How do we get warm for morning sport?

You can check your heart rate on a daily basis before you start sports If you don’t use a pulse band, place your middle finger and place your middle finger in the place where our men are located 10 seconds by looking at your watch.

This set of sports without any exercise means that the heart and liver capacity grows as your resting heart rate will begin to fall as the morning sport will walk a little bit behind the back of the muscles to stretch enough for you to start with a mild tempo to start with your body for yourself to get a time is necessary. But instead of just walking in the morning sport began to lose a little weight, especially in order to tighten weight training program should be added.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Don`t copy text!