Sabah sporu için ne kadar zaman ayırmalıyız?

Sabah sporu için ne kadar zaman ayırmalıyız?

Sedanter bir kişi ile yaşam boyu Spor yapmış bir kişi arasında çok fark var hayatımda hiç spor yapmamış kişilere Biz sedanter kişiler diyoruz.

Eğer bu kişi Sabah spor yaptığını bir tane 1 saatlik bir yürüyüşle başlarsa mide bulantısı aşırı terleme laktik asit birikmesi neden zorlanma tekrar uyku isteği kahvaltı etme istememe ya da çok fazla yemek yeme isteği oluşabilir.

Bu yüzden kişi egzersiz Saatini ve süresini bir uzmana danışarak belirlemelidir, Bu süre 130 kilo bir 55 boyunda bir kişi için 10 dakika olabiliyorken düzenli spor yapmış gayet fit kas oranı yüksek metabolizması yüksek Bazal metabolizma oranı yüksek için bir saatte olabilir.

Bunun kişiye özel olarak belirlenmesi ve spor uzmanı tarafından ayarlanması gerekir belki kademeli olarak süre arttırılabilir teşe kendi başına bu işe başlamadan önce bir uzmana mutlaka danışmalıdır.

Sabah sporu için zamanı olmayanlar hangi temel hareketleri yapmalı?

Sabah sporu yapmak için vakti olmayanlar mutlaka spor egzersiz için vakitlerini Hafta sonuna kaldırabilirler, En azından haftada 2-3 kez 30 dakikalık kardiyovasküler bir egzersizle 10-15 dakikalık bir ağırlık egzersizleri programlarını desteklemeler.

Ama sabah evden çıkmadan önce açma germe hareketleri En azından bacak arkası kaslarınızı kol kalktığınızda Boyun ve sırt kaslarınızı Trading yaptırarak kasların boyu uzatarak kan akışını birazcık hızlandırarak, vücudumuzun açılmasına metabolizmanızın hızlanmasına yardım edebilirsiniz.

Örneğin ellerinizi kenetleyip başınızın üzerine doğru kaldırıp parmak ucunda uzayarak yine tüm kaslarınızı Yukarıya doğru da atabilirsiniz parmak ucunda iken yana doğru esneye burada kolumuzun yanı ve yan karın kasları ders seçebiliyoruz tekrar yukarıya sonra diğer yanımda bunu 8 tekrar yaptıktan sonra kollarınızı öne uzatıp yana doğru dönerek yine omurga rotasyonu yaptırırız sırtımızı rahatlatıyor sonra diğer tarafa yine birazcık oyunumuzu sağ sol yaparak boyun kaslarımızı açıyoruz yine dizlerimde çekerek bir parça bacak kaslarımızı Trading yaptırıyoruz öne doğru konumuza iterek kol kaslarımızı açıyoruz sonra diğer kolumuzu Aynı hareketleri her bir harekette 10 saniye bekleyerek tüm gövdemiz açmamız mümkündür.

How much time should we spend on morning sports?

We call sedentary people to people who have never done sports in my life, so there is a lot of difference between a sedentary person and a person who has done life-long Sports.

If this person is doing morning sports a 1-hour walk starts with nausea, excessive sweating caused by the accumulation of lactic acid strain, desire to sleep again, or want to eat too much may occur.

So the person should determine the time and duration of the exercise in consultation with a specialist, this time can be up to 130 pounds for a person with a height of 10 to 10 minutes while regular sports have done a fairly fit muscle rate with a high metabolic rate.

This should be individually determined and adjusted by the sports expert, perhaps gradually increasing the length of time before starting this work should consult a specialist.

What are the basic movements for those who do not have time for morning sports?

Those who do not have the time to do morning sports can always take their time for sports exercise to the end of the week, at least 2-3 times a week with a 30-minute cardiovascular exercise and support programs for 10-15 minutes of weight exercises.

But in the morning before leaving the house opening stretching movements At least the leg muscles when you lift your neck and back muscles Trading by stretching the length of the muscles by extending the blood flow a little bit faster, our body can help accelerate the metabolism of opening.

For example, you can clamp your hands on your head and you can lift all of your muscles upwards and you can also push the fingers up to the side and here we can choose the side and side abdominal muscles of the arm and then again on the other side of the arm. We make a rotation of the back to relax the other side of our game by making our right left muscles of our neck muscles again by pulling our knees in a piece of leg muscles of our arms to the front of our position by pushing our arm muscles open our other arm after the same movements in every movement by waiting for 10 seconds to open all our body is possible.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Don`t copy text!